Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

17 stycznia, 2023

Aktualności

Ralph Kaminski wystąpił w Toruniu – zaprosił publiczność na „Bal u Rafała”

Wśród kilkunastu miast na najnowszej trasie koncertowej Ralpha Kaminskiego zatytułowanej „Bal u Rafała” znalazł się również Toruń. Artysta wystąpił na scenie Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki 10 stycznia, dostarczając publiczności wiele radości i wzruszeń.

Ralph Kamiński to jedna z najciekawszych osobowości muzycznych młodego pokolenia – artysta nie boi się eksperymentować, mieszać stylów muzycznych, zmieniać wizerunku, tworzyć oryginalnych aranżacji i teledysków. Nie ograniczają go normy, a konwencjami efektywnie się bawi, stwarzając utwory pełne ciepła, wrażliwości i pomysłowych, ukrytych znaczeń.

Jest doceniany nie tylko przez liczną publiczność –  w 2020 roku otrzymał kilka nominacji do Fryderyków, natomiast w 2022 zwyciężył w kategorii Piosenka Poetycka i Literacka oraz Artysta Roku. Jest również laureatem prestiżowej nagrody – Paszportu „Polityki” za  „osobowość i umiejętność odróżnienia się od innych”.

Koncert w Toruniu był niezwykłym muzycznym performancem – połączenie scenografii, kostiumów,  muzyki, światła i choreografii przeniosło publiczność do zupełnie innego świata, wymyślonego przez Kaminskiego właśnie na płycie „Bal u Rafała”. Usłyszeliśmy piosenki, takie jak „Małe Serce”, „Krystyna” czy „Planeta i ja”. Nie zabrakło także uwielbianych kompozycji z wcześniejszych albumów, m.in. „Kosmicznych Energii”, „Autobusów” i „2009”.

Ralphowi Kaminskiemu na scenie towarzyszył zespół – My Best Band In The World, z którym podczas promocji albumu zagrał ostatnie kilkadziesiąt koncertów. Okazuje się, że pop alternatywny, który prezentuje artysta, cieszy się ogromnym uznaniem wśród odbiorców – „Bal u Rafała” zmierza prosto do statusu „Złotej płyty”.


Ralph Kaminski podziękował za przybycie, wspólną zabawę i wsparcie, które na co dzień czuje od swojej publiczności. Rzeczywiście, relacja z fanami w przypadku tego artysty jest wyjątkowa – w Toruniu nie obyło się bez wspólnego śpiewania, autografów składanych pospiesznie w trakcie piosenki „Kosmiczne Energie”  oraz tradycyjnego „Sto lat” dla fanki, która tego dnia obchodziła swoje urodziny.

Koncert Ralpha Kaminskiego na długo pozostanie w pamięci publiczności – niewielu artystów tego pokolenia oprócz błyskotliwych tekstów i oryginalnych brzmień potrafi stworzyć tak dopracowany i zaskakujący show.

Eliza Cichocka

Zobacz także

12.03 19:00 | Sala Koncertowa

[Przeniesiony] BRODKA | Sadza Trasa