Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

30 stycznia, 2023

Aktualności

Sportowcy bawili się na Jordankach

Karnawał to w CKK Jordanki czas studniówek i bali. Tydzień temu znane osobistości z Torunia i regionu bawiły się na Marszałkowskim Balu Dobroczynnym, a w miniony weekend odbył się Bal Sportowca, podczas którego poznaliśmy wyniki XX Plebiscytu na Sportowca Torunia 2022 roku. Przed Jordankami znów pojawił się czerwony dywan, a obie Sale: Kameralną i Koncertową połączono, tworząc wyjątkową, bankietową przestrzeń z parkietem.

Uroczystość otworzył prezydent Torunia Michał Zaleski. – Wyjątkowy nastrój, wyjątkowa oprawa naszego spotkania, a wszystko to możliwe dzięki obecności państwa. Bardzo dziękuję, że przyjęliście zaproszenie na to spotkanie, w którym mieliśmy krótką, bo zaledwie trzyletnią przerwę, spowodowaną tym, co wokół nas, w świecie, w Europie i w Polsce się działo. Teraz czas wrócić do tradycji spotkań ludzi, którzy kochają sport, ludzi, którzy tworzą wartości w tym sporcie, sporcie naszego miasta, ale poprzez swoje umiejętności, zdolności i sukcesy sporcie regionu, Polski, Europy i świata – mówił. Prezydent podziękował także wszystkim sportowcom oraz tym, którzy sport wspierają.

Po przemówieniu przyszedł czas na to, na co wszyscy czekali: ujawnienie zwycięzców.

Poznaliśmy najlepszych toruńskich sportowców

Sportowcem Roku został mistrz świata w czwórce podwójnej, wioślarz Mirosław Ziętarski. Drugie miejsce w plebiscycie zajął lekkoatleta Adrian Brzeziński, specjalizujący się w biegu na 100 i 200 metrów, a trzecie – Aneta Rygielska, wicemistrzyni Europy w boksie. Na kolejnych miejscach uplasowali się łyżwiarka figurowa Jekaterina Kurakowa, koszykarz Aaron Cel, hokeista na trawie Wojciech Rutkowski, duet łyżwiarzy figurowych Natalia Kaliszek-Wąsik i Maksym Spodyriew, kolarka Dorota Przęzak, tenisiści stołowi Konrad Kulpa i Tomasz Kotowski oraz speedrowerzystka Fryderyka Wojciechowska.

Nagrody w kategorii Młodzieżowiec 2022 roku otrzymali: zawodniczka karate Patrycja Niewiadomska oraz speedrowerzysta Jakub Sawiński. Tytuł Superanioła 2022 roku powędrował do Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych nr 13 – Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Trenerem 2022 roku został Jacek Butkiewicz, który szkoli toruńskich lekkoatletów. Energa Klub Tenisa Stołowego Toruń to Klub 2022 roku, a firma ONDE SA zwyciężyła w kategorii Sponsor 2022 roku.

Była to XX odsłona konkursu, więc wręczono również nagrody specjalne.

W kategorii Sportowe wydarzenie 2022 roku zwyciężył Akademicki Związek Sportowy UMK w Toruniu, który zorganizował Run&Row, czyli nietypowy bieg z łodziami wioślarskimi. Nagrodę specjalną w kategorii Promocja Torunia odebrał ultratriathlonista Adrian Kostera – choć w Toruniu nie mieszka, to tu się urodził i nie zapomina o swoim mieście. Najlepszym sportowcem w kategorii Masters został lekkoatleta Edward Korolko. Z kolei nagrody specjalne w kategorii Wieloletnia działalność sportowa trafiły do: prezesa Miejskiego Klubu Sportowego Zryw Romana Kłosowskiego, wieloletniego zawodnika KS Pomorzanin i najstarszego toruńskiego olimpijczyka Tadeusza Tulidzińskiego oraz Jarosława Dołęgi, byłego hokeisty KST SA.

Jury przyznało też nagrodę specjalną w kategorii Toruńscy Sportowcy Solidarni z Ukrainą. Otrzymał ją Międzyszkolny Klub Sportowy Sokoły, który przygarnął zawodników z Ukrainy. Sportową Osobowością Medialną 2022 roku według słuchaczy Radia Gra został tenisista stołowy Konrad Kulpa.

Nagrody dla laureatów Plebiscytu na Sportowca Torunia 2022 roku zostały ufundowane przez Prezydenta Miasta Torunia i sponsorów.

Laureatów wybrała kapituła w składzie: zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz, dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji Mariola Soczyńska, kierownik Referatu Sportu WSiR Sławomir Pawenta, przewodniczący Rady Sportu Henryk Boś, wicedyrektor TV Toruń Marek Zaborski, szef anteny Radia Gra Mariusz Składanowski i kierownik Redakcji Sportowej Dziennika Toruńskiego „Nowości” Piotr Bednarczyk.

Zabawa na Balu Sportowca trwała do rana

Po wręczeniu nagród przyszedł czas na wykwintną kolację i kulinarne show przygotowane przez Hotel Filmar. Atrakcją wieczoru był także koncert zespołu Żuki. Zespół wykonał wiele przebojów z lat 70. czy 80. Nie zabrakło hitów Queen czy The Beatles.

Do tańca porwała gości Joanna Czajkowska z zespołem. Impreza trwała do białego rana. Na Jordankach bawiło się ponad 400 osób. Oprócz sportowców na balu pojawili się też posłowie, przedsiębiorcy, prezesi firm, trenerzy czy samorządowcy.

Zobacz także

12.03 19:00 | Sala Koncertowa

[Przeniesiony] BRODKA | Sadza Trasa