Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

28 lipca, 2016

Archiwum

Spraw by CKK Jordanki stało się Nowym Cudem Polski

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki może zostać jednym z nowych 7 Cudów Polski w konkursie organizowanym przez National Geographic Traveler Poland! Jest to 6 edycja tego konkursu.
O wyborze do grona Nowych Cudów Polski zadecydują głosy internautów. W plebiscycie można oddać swój głos do 31 sierpnia br. na stronie www.7cudow.national-geographic.pl.

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki to 22.000 m2 wyjątkowej architektury zlokalizowanej w samym sercu Torunia.  Budynek dla publiczności został otwarty w grudniu ubiegłego roku. Wielofunkcyjność i modularność obiektu umożliwia organizowanie nawet najśmielszych wydarzeń kulturalnych oraz dużych konferencji i kongresów, nawet dla 1200 uczestników. Centrum mieści dwie sale koncertowe które mogą być ze sobą połączone. Dzięki wykorzystaniu mobilnych widowni w obu salach, mogą odbywać się zarówno imprezy na płaskiej podłodze, jak i w konfiguracji teatralnej. Akustyka sali koncertowej może być modyfikowana dzięki użyciu mobilnych sufitów, zaś sala kameralna jest wyposażona w system kinowy 3D. Światowej sławy architekt Fernando Menis zaprojektował budynek, którego wyjątkowa bryła i nowoczesne rozwiązania z zakresu akustyki i kształtowania powierzchni widowni, doskonale łączą wartości estetyczne z funkcjonalnymi.