Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

16 grudnia, 2018

Aktualności

Świąteczny koncert w wykonaniu Orkiestry Glenna Millera

Sobotni wieczór w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki należał do jednej z najpopularniejszych big-bandowych grup muzycznych na świecie – Orkiestra Glenna Millera, która pod przewodnictwem dyrygenta Wila Saldena zaprezentowała toruńskiej puliczności najnowszy program zatytułowany Jukebox Saturday Night.

Orkiestra, obchodząca w tym roku 80-lecie istnienia, może poszczycić się szeregiem wspaniałych kompozycji, a także występami z największymi gwiazdami muzyki, m.in. z Frankiem Sinatrą, czy Johnnym Desmondem. Band odbył dziesiątki tras koncertowych na całym świecie i zgromadził przy tym ogromną publiczność, liczoną w milionach. To dowód na niebywały talent, ale i ogromną pracę wszystkich instrumentalistów. Precyzyja, wyraziste brzmienie, emocjonalność i oryginalny program muzyczny to zdecydowanie coś, co budzi zachwyt sluchaczy. Tak też było w sobotę w Toruniu, Sala Koncertowa Centrum Kulturalno- Kongresowego Jordanki zgromadziła wielu muzycznych wielbicieli, którzy docenili zaangażowanie artystów i perfekcję, z jaką wykonywali wszystkie kompozycje.

Muzykom z Orkiestry Glenna Millera na scenie towarzyszyła Eva Buchmann, która przy akompaniamencie bandu zaśpiewała kilka jazzowych piosenek, natomiast dyrygent Wil Salden rozmawiał z publicznością, opowiadał o następujących utworach, przedstawiał poszczególnych członków zespołu a także wyraził nadzieję na kolejne spotkanie z Torunianami.

Ze sceny wybrzmiały najbardziej znane utwory z twórczości Glenna Millera, kompozycje z najnowszego albumu Orkiestry, jak również inne jazzowe przeboje. W programie znalazły się m.in. Jukebox Saturday Night, Blue Moon, Everybody Loves My Baby, What a Wonderful World, czy sentymentalna ballada – Moonlight Serenade.

Orkiestra stworzyła niesamowicie świąteczną atmosferę, gdy zaprezentowała utwory związane z Bożym Narodzeniem. Były to m.in. Jingle Bells, podczas którego wszyscy muzycy nałożyli  czerwone czapki Mikołaja, a także Santa Claus is coming to town,  kiedy to jeden z artystów w pełnym stroju świętego Mikołaja zaśpiewał wspomniany utwór, rozbawiając przy tym toruńską publiczność. Oprócz tego usłyszeć można było także Let it snow, White Christmas oraz inne kompozycje, również z albumu Swinging Christmas. Muzycy oprócz niezwykłego talentu okazali się pełni poczucia humoru i z pewnością wprawili słuchaczy w dobry nastrój. Jeden z końcowych utworów również okazał się zaskoczeniem- kilkoro muzyków ze sceny udało się na widownię i stamtąd kontynuowało grę kompozycji.

Koncert bez wątpienia dla wielu zgromadzonych będzie niezapomiany, Orkiestra Glenna Millera dała bowiem niezwykły popis swoich umiejętności a także wpisała się w zimowy, przedświąteczny klimat.

Eliza Cichocka