Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

18 listopada, 2016

Archiwum

Toruńskie Jordanki – ekskluzywny wybór „Buildera”

Trzecie, specjalne wydanie prestiżowego branżowego miesięcznika „Builder” w całości poświęcone jest Centrum Kulturalno – Kongresowemu Jordanki w Toruniu. Monografia tej wyjątkowej inwestycji opowiada o pomyśle, koncepcji oraz ludziach, którzy ją tworzyli.

Tak jak w poprzednich edycjach, publikacja „Builder Exclusive” w sposób integralny przedstawia zaangażowane marki i stanowi benchmark do analizy rynku budowlano-inwestycyjnego pod kątem najlepszych praktyk.

Centrum Jordanki to inwestycja długo wyczekiwana przez melomanów i toruńskich artystów. Wielofunkcyjna sala koncertowo-kongresowa pozwala na pełną swobodę aranżowania pomieszczeń. Elastyczność rozwiązań przewidziano już w konstrukcji budynku. Obiekt może spełniać różnorodne funkcje, pozwala na organizację wszelkiego typu wydarzeń – od koncertów, poprzez spektakle teatralne czy operowe, do targów
i konferencji. Umożliwia to mobilna widownia najnowszej generacji z profilowanymi siedzeniami, zapewniającymi nie tylko komfort ale i najlepszą akustykę. Ale uznanie redakcji miesięcznika „Builder” wzbudziły nie tylko nowatorskie rozwiązania techniczne.

– Myśląc o Jordanach mam wrażenie, że historia powstania toruńskiego centrum to metafora wielkiej muzycznej kompozycji, której wykonania mogła podjąć się jedynie najlepsza orkiestra, pod kierunkiem wyśmienitego dyrygenta i czujnym okiem kompozytora – mówi Michał Grocki, Project Manager „Builder Exclusive”. – Tak właśnie było w tym przypadku. Odwaga Prezydenta Miasta, koncepcja Fernando Menisa, oraz doskonałe wykonanie projektu sprawiły, że Jordanki to budowla, która porusza niczym muzyka…

W najnowszym wydaniu „Builder Exclusive” tę poruszającą, oryginalną koncepcję przedstawia jej twórca – hiszpański architekt Fernando Menis. Jego dzieło – projekt toruńskiego centrum – podczas Światowego Festiwalu Architektury w Barcelonie, zostało uznane za najlepszy obiekt kulturalny przyszłości. O idei inwestycji i elementach, które zdecydowały o jej ostatecznym kształcie, opowiadają Andrzej Goławski – prezes zarządu Mostostalu Warszawa – generalnego wykonawcy i Marcelo Catala – Prezes Zarządu Cemex Polska. O pikado, wyjątkowym materiale, z którego powstały ściany budynku opowiada Michał Sus, producent gotyckich cegieł. Wypalane z wielką pieczołowitością w odrestaurowanym, zabytkowym piecu, stały się – po pokruszeniu – elementem budulca, który w zamierzeniu architekta, miał nawiązać do historii i architektury Torunia – zwłaszcza gotyckiej zabudowy starówki.

– Tworząc CKK Jordanki, chcieliśmy zaoferować mieszkańcom Torunia funkcjonalny obiekt, który utożsami się z tłem kulturowym miasta – powiedział architekt Fernando Menis. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich uczestników tej realizacji, udało się oddać do użytku funkcjonalny i nadzwyczajny obiekt. Jesteśmy wdzięczni wydawcy „Builder Exclusive”, który jako pierwszy na świecie tak dokładnie tę inwestycję opisał.

Radości z powstania i wielofunkcyjności toruńskiego centrum nie kryje Grzegorz Grabowski, Prezes Zarządu CKK Jordanki.

– Ta inwestycja było bardzo oczekiwana przez artystów i melomanów. Nowatorskie rozwiązania techniczne obiektu w pełni zaspokajają potrzeby organizatorów, nawet najbardziej wymagających imprez – mówi. I dodaje – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wydawca „Builder Exclusive“ wyróżnił naszą inwestycję w tak spektakularny sposób.

Stustronicową monografię CKK Jordanki wzbogacają artystyczne fotografie. Wykonane specjalnie na potrzeby projektu, podkreślają wielkość toruńskiej budowli. Także dzięki nim, czytając tę publikację, można „wsłuchać się” w Jordanki jak w muzykę.