Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

12 marca, 2024

Aktualności

Wyjątkowy Dzień Kobiet z Anią Dąbrowską

W tym roku Dzień Kobiet spędziliśmy w towarzystwie wspaniałej artystki – Ani Dąbrowskiej, która świętowała z nami swoje 20-lecie działalności artystycznej.

Nie była to pierwsza wizyta wokalistki na toruńskich Jordankach, ale to spotkanie z pewnością uzyskało miano wyjątkowych, nie tylko z racji obchodzonego w tym dniu święta kobiet, ale przede wszystkim z powodu okrągłego jubileuszu świętowanego przez artystkę. Bilety na to wydarzenie sprzedały się w mgnieniu oka, a Sala Koncertowa była wypełniona po brzegi.

Wokalistka tuż po wejściu na scenę przywitała publiczność słowami – „Witam wszystkich w Toruniu. Słuchajcie bardzo mi miło, że mogę w to fantastyczne święto dla Was wystąpić oraz z tego powodu, że jest moje 20-lecie pracy artystycznej. Zupełnie nie wiem, jak to się stało i kiedy, uwierzcie mi… ale przynajmniej w tym wspaniałym towarzystwie to się stało. Brawa dla nich! – mówiła Ania, wskazując na swój zespół.

Jako pierwszy wybrzmiał utwór – „ Serce nie sługa”, następnie  „Opowiedz mi” oraz „Nigdy nie mów nigdy”. Nie zabrakło również takich piosenek jak: „W głowie”, „Poskładaj mnie” czy „Nieprawda” z albumu Dla naiwnych marzycieli z 2016 roku. Między piosenkami artystka prowadziła żartobliwy dialog z widzami, który był doskonałym uzupełnieniem koncertu i wprawiał zgromadzonych w świetny nastrój.

Przebój wszechczasów ze specjalną dedykacją

Tego wieczoru mieliśmy okazję usłyszeć nie tylko autorski repertuar Ani, ale także kilka utworów, które zasługują na miano przebojów wszechczasów. Zanim poznaliśmy pierwszy z nich, wokalistka przemówiła do publiczności: Być może znajdzie się tu dzisiaj jakiś odważny partner, który chciałby życzenia złożyć swojej cudownej kobiecie? Jest taki na sali? Dobrze, to Wy się zastanówcie, bo to jest wyjątkowa okazja, wiecie to może trafić na Youtube (śmiech), także zapraszam chętnych, może ma ktoś tutaj wspaniałą babcię? byłą żonę? kochankę? i chciałby się ujawnić? (śmiech publiczności). A może po prostu żonę? Czy są żony z mężami? Ania pytała publiczność i w pewnym momencie zgłosiła się Pani Barbara oraz Pan Roman, którzy są 37 lat po ślubie. Artystka zadedykowała im utwór – (I’ve Had) The Time of My Life, który w oryginale śpiewał Bill Medley i Jennifer Warnes. Publiczność oniemiała z zachwytów, a oklaskom nie było końca.

Od tej piosenki wszystko się zaczęło

Później przyszedł czas na utwór pochodzący z debiutanckiego albumu Samotność po zmierzchu z 2004 roku – „Tego chciałam”. Od tej piosenki dla mnie osobiście wszystko się zaczęło. Jest to mój pierwszy singiel! – krzyknęła z radością Ania i zadedykowała ten utwór Pani Julii, która znajdowała się na widowni.

Wśród utworów, które rozbrzmiały na toruńskich Jordankach nie zabrakło coveru „Bang Bang” w oryginale wykonywanym przez Cher już w 1966 roku. Ania stworzyła własną wersję tej piosenki i w 2010 roku umieściła ją razem z klasycznymi filmami i serialami w albumie Ania Movie, który cieszył się świetnym przyjęciem.

Światowy bestseller oraz autorski hit na BIS

Owacje na stojąco sprawiły, że Ania na bis podarowała dwie piosenki swoim fanom. Pierwszy utwór to wszystkim znany przebój „The Best” autorstwa Tiny Turner z 1989 roku. Drugi to jej autorski hit, czyli „Porady na zdrady”, który wydała w 2017 roku, w ramach promocji komedii romantycznej Ryszarda Zatorskiego Porady na zdrady.

To był wspaniały Dzień Kobiet, nie tylko ze względu na walory muzyczne, ale również dzięki atmosferze, jaką Ania Dąbrowska zbudowała z widownią. Toruńska publiczność nie tylko była zasłuchana, ale też brała aktywny udział w koncercie i świetnie się bawiła.

Michalina Śrubkowska