Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

12 listopada, 2015

Archiwum

Wykonawca

Budową sali według projektu hiszpańskiego architekta Fernando Menisa zajmuje się konsorcjum dwóch firm: Mostostalu Warszawa S.A. (lider) oraz Acciony Infrastruktura S.A. (partner). Obie spółki mają doświadczenie w realizacji kulturalnych projektów budowlanych. Sala na Jordankach nie jest też pierwszą inwestycją tego konsorcjum w Toruniu. Wspólnie wybudowali m.in.: Collegium Humanisticum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i uczelniane Centrum Sportowe na Bielanach. Prace budowlane na Jordankach mają potrwać 25 miesięcy. Budowa ruszyła w kwietniu 2013 roku.

logo mostostal

Mostostal Warszawa SA jest jedną największych i najbardziej doświadczonych firm budowlanych w Polsce. Swoją działalność spółka rozpoczęła w maju 1945 roku od odbudowy warszawskich mostów. Stąd też wzięła się jej nazwa. Mostostal prowadzi obecnie aktywność we wszystkich kluczowych segmentach rynku budowlanego w kraju. Jako jedna z pierwszych w branży, pozyskała zagranicznego inwestora. W 1999 roku głównym udziałowcem firmy została hiszpańska Acciona, potentat na światowym rynku budowlanym.

Mostostal Warszawa SA wielokrotnie był laureatem licznych konkursów m.in. Budowy Roku, Platynowego Wiertła, Polskiego Herkulesa czy Modernizacji Roku. Na swoim koncie ma m.in. takie inwestycje jak:

Most Rędziński we Wrocławiu – najwyższy i najdłuższy most podwieszany na jednym pylonie w Polsce
Zakład Termicznego Unieszkodliwiana Odpadów w Szczecinie – jedna z największych realizowanych obecnie inwestycji z zakresu ochrony środowiska w kraju
Autostrada A2 Stryków – Konotopa, odcinek B
Hala widowiskowo-sportowa Atlas Arena w Łodzi – największa hala widowiskowo-sportowa w Polsce
Hala widowiskowo-sportowa Czyżyny w Krakowie – najważniejsza inwestycja kulturalna miasta.

logo acciona

Acciona Infraestructuras jest z kolei spółką zależną Acciony. Działa na rynku polskim od 1999 roku. Na liście inwestycji, w których uczestniczyła znajduje się m.in. most w Wolinie, hala sportowa w Jastrzębiu Zdroju oraz dwie stacje warszawskiego metra: Wawrzyszew i Stare Bielany.