Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

6 lutego, 2019

Aktualności

Wystawa „Backstage. Fernando Menis”

Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na wystawę „Backstage. Fernando Menis”. Ekspozycja będzie retrospektywą twórczości hiszpańskiego architekta, autora wielokrotnie nagradzanego projektu Centrum Kulturalno-Kongresowego w Toruniu.

Wystawa będzie prezentowana od 16 lutego do 7 kwietnia 2019 roku w Muzeum Architektury we Wrocławiu. Wernisaż wystawy odbędzie się 15 lutego 2019 roku o godzinie 18:00. Bilety na wystawę w cenie 5/10 zł.

Poniżej opis wystawy przygotowany przez organizatora:

Wystawa stanowi obszerną retrospektywę ukazującą metody projektowe pracowni Menisa z uwzględnieniem eksperymentów i innowacyjnych działań w dziedzinie architektury i urbanistyki. Prezentując różne modele i studia nad materiałami ekspozycja skupia się na wyborze projektów, które są w trakcie realizacji lub zostały ukończone w ciągu ostatnich piętnastu lat, a także na projektach badawczych nowych materiałów, technik i systemów.

Główną część wystawy stanowi czarny sześcian o wymiarach 5 x 5 x 5 metrów, przypominający czarną skrzynkę samolotu, w której zapisywane są wszystkie działania, decyzje i zdarzenia podczas podróży, w tym wypadku twórczej podróży od intuicji do projektu i jego materializacji. Jego wygląd zewnętrzny jest racjonalny, a wnętrze dostarcza silnego zmysłowego doświadczenia, na które składają się rzeźbiarskie modele, materiały i faktury wydobywane w intrygujący sposób przez przyćmione światło.

Więcej na stronie Muzeum Architektury we Wrocławiu

Zachęcamy też do zapoznania się z biografią Fernando Menisa oraz informacją o Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki wraz z listą nagród