Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

24 maja, 2021

Aktualności

Za nami pierwsze plenerowe koncerty!

W drugiej połowie maja br., pod hasłem Plener(L)OVE odbyły się w CKK Jordanki pierwsze koncerty na świeżym powietrzu. Stało się to możliwe dzięki odmrożeniu, od 15 maja 2021 r., organizacji wydarzeń plenerowych z udziałem publiczności. W toruńskim Centrum koncerty zagrali: zespół Open Blues, Rafał „Zwierzak” Zieliński z duetem Pinky Loops. Z kolei w niedzielę poprzedzającą Dzień Mamy, Toruńska Orkiestra Symfoniczna przygotowała rodzinny „Koncert (nie tylko) dla mamy”. Wszystkie wydarzenia były bezpłatne dla uczestników.


Publiczność miała okazję uczestniczyć w koncertach na żywo, po długim okresie izolacji spowodowanej pandemią COVID-19. W sobotę, 15 maja br. na Scenie Plenerowej CKK Jordanki, swoją generalną próbę przed letnim sezonem, zaprezentowała toruńska bluesowa formacja Open Blues.  Artyści spotkali się z serdecznym przyjęciem ze strony zgromadzonej publiczności.  Sobotnie popołudnie wypełniły piękne brzmienia gitary, harmonijki, perkusji oraz instrumentów klawiszowych. Całość dopełnił charakterystyczny wokal Przemysława Łososia, który wraz z Wiesławem Krzyszewskim, Igorem Nowickim, Marcinem Grabowskim oraz Grzegorzem Miniczem „porwali” widzów. Open Blues nie zawiódł i zagrał dobrze znane, jak i również najnowsze kawałki z ostatniej płyty pt.: ,,Droga nieznana”. Koncert rozpoczął się znaną publiczności piosenką “Seta w ryja” z pierwszego krążka grupy. Publiczność wysłuchała również tytułowej piosenki z drugiego albumu, pt.: “Pięć złotych”. Ciekawych bluesowe brzmienia intrygowały przechodniów, którzy coraz liczniej gromadzili się przed sceną. 


Z kolei w niedzielne popołudnie wystąpił Rafał „Zwierzak” Zieliński z duetem Pinky Loops. Koncert był interesującą mieszanką muzyki filmowej, jak również muzyki rozrywkowej. Głos i gitarę Rafała uzupełniał akompaniament elektrycznych skrzypiec Marty Lutrzykowskiej i wiolonczeli Asi Czerwińskiej. Ze sceny usłyszeliśmy m.in. wyjątkową wersję „Shallow”, pochodzącą z filmu ,,Narodziny Gwiazdy”. Damską partię wokalną zastąpiły elektryczne smyczki, które przykuły uwagę słuchaczy. Na sam koniec koncertu artyści zagrali coraz bardziej rozpoznawalny utwór ,,Bella Ciao’’, który fanom Netflixa czy kinematografii kojarzy się z serialem ,,Dom z Papieru’’. 

Pomimo zapowiedzi deszczowej pogody, którą prognozowali synoptycy, sobotnia i niedzielna aura zaowocowała pięknym słońcem i towarzyszyła zakończenia weekendowych koncertów.

W następny weekend, 23 maja o godz. 16:00 odbył się koncert z okazji najważniejszego dnia w roku czyli Dnia Matki. Organizatorem wydarzenia była Toruńska Orkiestra Symfoniczna. Nie zabrakło muzycznych bukietów kwiatów, dźwiękowych prezentów jak i również, słowa miłości i czułych całusów. Podczas koncertu usłyszeć mogliśmy takie utwory, jak: Biały Walczyk, Kwiatki bratki, Jeszcze raz Vabank czy O sole mio. Pogoda sprzyjała, a publiczność świetnie bawiła się podczas styczności z żywą muzyką. Najmłodsi milusińscy poznali instrumenty muzyczne. Ciocia Ada zaprosiła również najmłodszą publiczność do tańca.