Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

30 września, 2016

Archiwum

Zapraszamy na koncert z okazji pierwszej rocznicy otwarcia CKK Jordanki

Niezwykła impreza z okazji pierwszej rocznicy otwarcia sali na Jordankach. Prezydent Torunia Michał Zaleski i prezes Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki Grzegorz Grabowski zapraszają na koncert znakomitego ukraińskiego zespołu 5’nizza!
5’nizza to jeden z największych fenomenów muzycznych współczesnej Ukrainy. Grupę tworzy Siergiej Babkin i Andriej „San” Zaporożec. Wolność artystyczna, eklektyzm i oryginalne teksty są elementami składającymi się na muzykę 5’nizzy. Łączą różne style muzyczne od reggae, ragga przez hip-hop i beatbox po muzykę kabaretową i jazz, a nawet punk – rock. Swoją muzykę wykonują w języku rosyjskim oraz ukraińskim. Nazwa zespołu w obu tych językach znaczy piątek – piatnica (пятницa).
 Grupa powstała w Charkowie w 2000 r. Muzycy przerwali współpracę w 2007 – ich pożegnalne koncerty odbyły się wtedy w wypełnionej po brzegi warszawskiej Stodole i krakowskim klubie Studio. Babkin realizował następnie solowe projekty, a Zaporożec tworzył w swoim nowym projekcie muzycznym SunSay. 4 marca 2015 grupa reaktywowała się. W opinii krytyków i publiczności ich twórczość zajmuje wysokie miejsce wśród takich sław gatunku jak Bob Marley (ich cover piosenki Jammin’ uważany jest przez wielu za najlepszy cover piosenki Boba Marleya), czy Manu Chao. Na szczyt wspięli się bez większego wysiłku. By osiągnąć sukces nie potrzebowali wielkich pieniędzy, reklamy czy intratnych znajomości. Zdobyli uznanie fanów dzięki swemu uporowi, talentowi i przede wszystkim oryginalnemu stylowi. Te wszystkie czynniki przyczyniły się do tego, że na ich koncerty przychodzą tysiące oddanych fanów, wypełniając największe kluby w całej Europie.
Koncert 5’nizzy odbędzie 19 listopada 2016 roku o godz. 18. Mecenasem wydarzenia jest Mostostal Warszawa S.A. Z okazji pierwszej rocznicy otwarcia CKK Jordanki dostępna będzie też wystawa zdjęć z budowy obiektu. Inauguracja zaplanowana jest przed koncertem, a dostępna będzie przez kolejne dwa tygodnie.

Bilety na rocznicowy koncert są do nabycia w kasie CKK Jordanki (czynna od wtorku do soboty w godzinach: 13:00 – 19:00) oraz w serwisie Bilety24.pl
Ceny wejściówek: 80 zł / 100 zł / 120 zł

5nizza poster b1 707x1000 page 001