Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

23 sierpnia, 2016

Archiwum

Zapraszamy na wystawę „Przestrzenie Kujawsko-Pomorskie 3D”

Centrum Kulturalno Kongresowe Jordanki we współpracy z Województwem Kujawsko-Pomorskim, przygotowało niespodziankę – otwartą wystawę pt.”Przestrzenie Kujawsko-Pomorskie 3D”. Wystawa prezentuje fotografie najpiękniejszych miejsc województwa, autorstwa Marka Czarneckiego. Zdjęcia wykonane są w technice 3D, a do ich oglądania udostępniamy specjalne okulary.

Wystawa dostępna jest do 5 września, od poniedziałku do piątku, w godzinach 9-15.30. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

O wystawie:
Wystawa „Przestrzenie Kujawsko-Pomorskie 3D” prezentuje obrazy w unikalnej technice panoram stereoskopowych 3D, wykorzystywanej przez nielicznych fotografów na świecie. Tworzenie panoram steroskopowych do powiększeń w dużych formatach dla celów wystawienniczych i albumowych jest skomplikowanym wyzwaniem, wymagającym odpowiedniego sprzętu oraz olbrzymiej wiedzy i precyzji w pracy nad zdjęciami. Nakład pracy w stosunku do tradycyjnej fotografii panoramicznej jest 10-ciokrotnie większy. Autor przy realizacji projektu wykonał około 30 tysięcy zdjęć składowych.

O autorze:
Marek Czarnecki, artysta fotografik, jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF) oraz elitarnych organizacji i towarzystw skupiających wybitnych twórców z całego świata: MPA (UK), IAPP (USA), BIPP (UK), FEP (Belgia). Jest zakwalifikowany w czołówce 50-ciu najlepszych fotografów panoramicznych na świecie. Laureat wielu prestiżowych nagród, ośmiokrotny zdobywca brytyjskiej statuetki OSKARA – nagrody będącej wizytówką wszystkiego co najlepsze we współczesnej fotografii profesjonalnej. Laureat Nagrody Marszałka Województwa Kujawkso-Pomorskiego za osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki.

Więcej o projekcie można przeczytać na stronie stereopano.marekczarnecki.eu

IMG 9551IMG 9554IMG 9555