Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

1 czerwca, 2021

Aktualności

Czerwcowy gwiazdozbiór w CKK Jordanki


Czerwiec to czas wielkiego powrotu koncertów, spektakli i konferencji z udziałem publiczności. Pomimo konieczności organizacji wydarzeń w salach koncertowych z ograniczoną – do 50% – liczbą widzów, czerwcowy repertuar CKK Jordanki dosłownie pęka w szwach. Przed nami wiele wydarzeń, które w końcu mogą dojść do skutku.

Czarne chmury spowodowane epidemią małymi kroczkami rozchodzą się i rozświetlają nam niesamowite wydarzenia. Mamy nadzieję, że czerwiec 2021 roku będziemy pamiętać tylko i wyłącznie za sprawą pięknych chwil, wypełnionych pozytywnymi emocjami wspólnego celebrowania kultury.

Przed nami plejada wspaniałych artystów, którzy wystąpią w CKK Jordanki. Kwiat Jabłoni, Sławek Uniatowski, Dawid Podsiadło, Kult, Sonia Bohosiewicz, Bitamina  –  to tylko wybrane czerwcowe koncerty, na które czekaliśmy od tak dawna.

Początek wakacji dostarczy również dawki dobrego humoru. Mamy nadzieję, że za sprawą Kabaretu Moralnego Niepokoju, spektaklu komediowego „Wąsik” czy Historycznej Wielkiej Trasy Stand-up Polska i Gali Stand-up Comedy zapomnimy o pandemicznej izolacji i troskach.

Wewnętrznego ukojenia z pewnością dostarczą czerwcowe koncerty, przygotowane przez Toruńską Orkiestrę Symfoniczną. Uroczyste zakończenie 42. sezonu toruńskich symfoników odbędzie się 11 czerwca. Sezon artystyczny zwieńczy koncert pt.: „Ogniste fajerwerki”, przygotowany z okazji 50. rocznicy śmierci Igora Strawińskiego.  Warto dodać, że wydarzenie zostanie zrealizowane w ramach projektu „Wielcy kompozytorzy – wielkie jubileusze” . Ideą przewodnią przedsięwzięcia jest uczczenie pamięci artystów obchodzących ważne rocznice w 2021 roku. Z tej okazji Toruńska Orkiestra Symfoniczna zorganizuje łącznie 12 wydarzeń, w tym: koncerty symfoniczne, kameralne, recitale, wystawę plakatów, projekcję filmową oraz wykład.

Pod koniec czerwca w Sali Koncertowej CKK Jordanki wystąpi Sonia Bohosiewicz. Artystka w marcu br.  zadebiutowała na rynku fonograficznym, wydając płytę „10 sekretów MM”. Sonia przedstawi nam Marilyn Monroe jakiej jeszcze nie znamy. W repertuarze utwory MM, Elli Fitzgerald czy Franka Sinatry, w tym piosenki znane publiczności z filmu Janusza Majewskiego „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”.

22 i 23 czerwca powróci Festiwal Piosenki Autorskiej Cała Jaskrawość, który jest kontynuacją Festiwalu STACHURA (2012-2018).  Pierwszego dnia odbędzie się spotkanie z Michałem Rusinkiem – pisarzem i tłumaczem, byłym sekretarzem Wisławy Szymborskiej. Spotkanie zwieńczy akustyczny recital Stanisława Soyki. Z kolei drugiego dnia zaplanowany jest koncert finałowy festiwalu i konkurs dla młodych twórców piosenek. Gościem specjalnym tego wydarzenia będzie zespół BITAMINA.

W CKK Jordanki widoczne będzie również odmrożenie branży MICE. 21 czerwca zaplanowana jest XXVIII edycja Forum Gospodarczego Welconomy.  W trakcie konferencji zostaną poruszone ważne tematy związane ze zdrowiem oraz systemem jego ochrony, sprawami dotyczącymi bezpieczeństwa i przyszłości energetyki w Polsce.


To nie wszystko, pod koniec czerwca zagości letnie kino plenerowe i rozpocznie się jeden z najważniejszych festiwali filmowych Tofifest.

Zerknij w nasz repertuar!

Zobacz także

25.06 19:00 | Sala Koncertowa

SONIA BOHOSIEWICZ – KONCERT „10 SEKRETÓW MARILYN MONROE”