Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

EnergaCAMERIMAGE – Gala Otwarcia

9 listopada

17:00

| Sala Koncertowa

dodaj do swojego kalendarza

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych EnergaCAMERIMAGE  jest największym i najbardziej znanym festiwalem poświęconym sztuce autorów zdjęć filmowych. EnergaCAMERIMAGE znacznie przyczynia się do wzrostu prestiżu operatorów zdjęć filmowych wśród innych twórców X muzy. W wielu krajach, również w Polsce, zawód ten zaliczany był do technicznych. Dzięki Festiwalowi zaczęto dostrzegać, iż operator jest współtwórcą wizualnej strony filmu – jest artystą, podobnie jak reżyser i aktorzy. Wyjątkowa formuła Festiwalu, skupiająca uwagę na walorach obrazu filmowego i jego adekwatności do przesłania zawartego w fabule filmu, okazała się atrakcyjną alternatywą dla innych festiwali. Przyznawane nagrody są wyrazem uznania dla najznakomitszych dokonań w dziedzinie zdjęć filmowych i dają poczucie spełnienia ich autorom. EnergaCAMERIMAGE jest również znakomitym forum nie tylko dla prezentacji, ale i dyskusji na temat przyszłości sztuki filmowej. Skupiając środowisko filmowców już utytułowanych i pomagając debiutantom oraz studentom, pozwala im odkrywać nowe obszary artystyczne.

Poza Głównym Konkursem Festiwal obejmuje m.in. także Konkurs Etiud Studenckich, Konkurs Filmów Polskich, Konkurs Debiutów Filmowych, Konkurs Wideoklipów, Konkurs Pilotów Seriali TV, EnergaCAMERIMAGE Market, EnergaCAMERIMAGE Forum, pokazy specjalne, premiery, różnego rodzaju przeglądy kina i retrospektywy, spotkania a także imprezy towarzyszące takie jak wystawy czy koncerty.

Liczne seminaria i warsztaty organizowane podczas Festiwalu przyciągają na festiwal zarówno wielu zawodowych twórców jak i studentów szkół filmowych z całego świata. Prowadzone są one przez uznanych na świecie operatorów, reżyserów i innych twórców.

Różnego rodzaju prezentacje nowoczesnego sprzętu filmowego i technologii stosowanych w produkcji i postprodukcji filmowej (zarówno cyfrowe jak i analogowe) są również nieodłącznym i atrakcyjnym elementem Festiwalu. Organizowane były one przy współpracy z takimi firmami jak Aaton Digital, Angeniuex, Apple, ARRI, Avid, Barco, Canon, Codex Digital, CW Sonderoptic, Deluxe Laboratories, Digital Lab, Digital Sputnik, DMG Lumiere, DoPChoice, Finnlights, Floatcam Pro, Framestore, Fujinon Fujifilm, Hive Lighting, J.L.Fisher, K5600 Lighting, Kodak, Lee Filters, Litepanels, Lodz Film School, MAT, Mbs, P+S Technik, Panalux, Panavision, Panther, Pajak Sport, Rag Place, Red, Sachtler, Sony, Technicolor, Tiffen, Vantage Film i Zeiss. Wszystkie te aspekty festiwalu sprawiają, że EnergaCAMERIMAGE jest również globalnym forum dla dyskusji, wymiany doświadczeń, wiedzy i pomysłów.

EnergaCAMERIMAGE jest wyjątkowym miejscem gdzie spotykają się sztuka i technologia tworząc niepowtarzalną atmosferę.

 

W trakcie Gali Otwarcia 27. edycji Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE odbędzie się projekcja filmu Oficer i szpieg w reżyserii Romana Polańskiego i ze zdjęciami Pawła Edelmana.

Strona internetowa Festiwalu EnergaCAMERIMAGE

 

 

 

 

Organizator:

FUNDACJA TUMULT

Rynek Nowomiejski 28

87-100 Toruń

56 621 00 19

Parking

Uprzejmie informujemy, że na terenie CKK Jordanki znajduje się całodobowy, płatny, niestrzeżony parking na 185 miejsc. Zapraszamy do korzystania z parkingu podczas spektakli, a także w czasie wyjazdów do centrum miasta.

Program Festiwalu

EnergaCAMERIMAGE-2019-HARMONOGRAM-07.11.2019-11.25 pobierz