Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

15 czerwca, 2021

Aktualności

Toruń za pół ceny. Tańsze bilety na koncerty

W dniach 18-20 czerwca br. w Toruniu odbędzie się XVIII edycja akcji „Toruń za pół ceny”. Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki po raz kolejny bierze udział w wydarzeniu organizowanym przez Urząd Miasta Torunia oraz Stowarzyszenie „GO SPORT”.


W tegorocznej edycji oferujemy bilety z 50% zniżką na letnie koncerty organizowane przez CKK Jordanki. W ramach akcji „Toruń za pół ceny” będzie można nabyć bilety na koncert kwintetu Wojtka Mazolewskiego oraz legendarnych Animalsów! Pula biletów objętych akcją ograniczona.

Wejściówki będą dostępne w kasie biletowej w CKK Jordanki w piątek, 18 czerwca w godzinach od 13:00 do 19:00 oraz w miarę dostępności 20 czerwca (na godzinę przed niedzielnym koncertem „Musicale, Musicale”, tj. od 16:00 do 17:00). Bilety o nominalnej wartości 90 zł, będzie można nabyć o połowę taniej.


Wojtek Mazolewski Quintet to jeden z najlepszych zespołów jazzowych w Polsce. Występ w Sali Koncertowej CKK Jordanki odbędzie się 31 lipca br. Nawiązując do radiowej audycji Wojtka, warto przekonać się, że „jazz fajny jest” i wybierać się w podróż po świcie improwizacji.


Wojciech Mazolewski to uznany basista, kompozytor, autor muzyki do audiobooków, spektakli teatralnych i filmów, współtwórca polskiego yassu. Ze swoim kwintetem od 2011 roku przesuwa granice muzycznych interpretacji i prezentuje słuchaczom nowy sposób postrzegania muzyki jazzowej. Ostatni album kwintetu – When Angels Fall został poświęcony twórczości Krzysztofa Komedy, najsłynniejszego polskiego muzyka jazzowego. Inspiracją do nagrania materiału były także filmy wybitnych reżyserów: Romana Polańskiego (Rosemar’s Baby, Nóż w wodzie), czy Jerzego Skolimowskiego (Bariera), do których Komeda skomponował muzykę.


Z kolei 15 sierpnia br. w Sali Koncertowej wystąpią The Animals and Friends. Na koncercie Animalsów w Toruniu nie zabraknie takich utworów, jak: We Gotta Get Out Of This Place, Boom Boom, Don’t Let Me Be Misunderstood, Baby, Let Me Take You Home, I Put A Spell On You czy jednego z najlepiej sprzedających się singli w historii muzyki: House of the Rising Sun.

Po blisko sześćdziesięciu latach legenda zespołu wciąż rośnie. Perkusista John Steel i grający na instrumentach klawiszowych Mickey Gallagher nadal razem koncertują. Towarzyszą im Danny Handley (wokal, gitara) i Roberto Ruiz (gitara basowa).


W akcji „Toruń za pół ceny” bierz również udział Toruńska Orkiestra Symfoniczna. Bilety w promocyjnej cenie będzie można nabyć na wybrane koncerty w ramach 25. Międzynarodowego Festiwalu „Nova Muzyka i Architektura”.


Zapraszamy na „Toruń za pół ceny” do CKK Jordanki!

Zobacz także

25.06 19:00 | Sala Koncertowa

SONIA BOHOSIEWICZ – KONCERT „10 SEKRETÓW MARILYN MONROE”

23.07 20:00 | Sala Koncertowa

Maciej Maleńczuk+ Rhythm section