Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

17 stycznia, 2020

Aktualności

Wiemy, kto wystąpi podczas 12. Bella Skyway Festival

Poznaliśmy pierwszą gwiazdę Sceny Muzycznej 12. Bella Skyway Festival. W Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki wystąpi światowej sławy muzyk, Goran Bregović.

Tegoroczny Bella Skyway Festival odbędzie się w dniach 18-23 sierpnia. Już po raz drugi, oprócz świetlnych instalacji i mappingów, torunianie będą mogli podziwiać wielkie gwiazdy muzyki. W zeszłym roku, w Centrum Kulturalno-Kongresowym, w ramach Sceny Muzycznej Bella Skyway Festival wystąpiła grupa Dżem, Kamil Bednarek wraz z zespołem oraz Waglewski Fisz Emade. Kto tym razem zagości w Toruniu?

Pierwszą gwiazdą, której koncert odbędzie się w ramach Sceny Muzycznej 12. Bella Skyway Festival, jest Goran Bregović. To najsłynniejszy muzyk pochodzący z Bałkanów. Polacy mieli okazję poznać go lepiej dzięki współpracy z Kayah oraz Krzysztofem Krawczykiem. Trudno znaleźć kogoś, kto nie kojarzy takich przebojów jak „Prawy do lewego” czy „Mój przyjacielu”.

Goran Bregović nagrywał z muzykami z różnych stron świata. Na swoim koncie ma współpracę z Iggy Popem, Cesárią Évorą i wieloma innymi gwiazdami. Sławę przyniosły mu również występy w najpopularniejszym jugosłowiańskim zespole Bijelo Dugme.

Muzyk nie boi się łączyć różnych gatunków. Założony przez niego The Wedding and Funeral Band występował na jednej scenie z moskiewskim chórem cerkiewnym oraz marokańską orkiestrą smyczkową.

Czym tym razem zaskoczy nas Goran Bregović? W 2017 roku ten wszechstronny muzyk wydał album pt. „Three Letters From Sarajevo”. Płyta łączy w sobie tradycyjne brzmienia trzech religii – chrześcijaństwa, islamu oraz judaizmu, które przeplatają się w rodzinnym mieście Bregovića, Sarajewie, zwanym także „Jeruzalem Bałkanów”.

Podczas koncertu w CKK Jordanki publiczność będzie mogła wysłuchać niezwykłych kompozycji z albumu „Three Letter From Sarajevo”, które artysta stworzył wraz z Rachidem Tahą, Riffem Cohenem, Asafem Avidanem oraz Bebe. Muzycy udowodnili, że da się połączyć tradycje trzech największych religii na jednej płycie. Zapowiada się prawdziwa muzyczna podróż.  

Koncert odbędzie się 21 sierpnia 2020 roku o godz. 19:00.
Bilety są już dostępne w sprzedaży.

Zobacz także

21.08 19:00 | Sala Koncertowa

Goran Bregović [ODWOŁANY]

4.04 20:00 | Sala Koncertowa

Anita Lipnicka Intymnie [PRZENIESIONY]