Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

27 lutego, 2020

Aktualności

Kosmiczny Musical na Jordankach

Prawdopodobnie każdy z nas, będąc dzieckiem, marzył kiedyś o dalekiej podróży w tajemnicze przestrzenie kosmiczne. Odkrywanie wielkich, różnorodnych planet, spacer po księżycu czy spadające gwiazdy spełniające marzenia – to wszystko zawiera cudowny Musical Kosmos, który 26 i 27 lutego prezentowany jest na scenie Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki. To propozycja dla dzieci, młodzieży, ale także starszych widzów. Ciekawa historia z innej galaktyki zaciekawi każdego.

Spektakl to pomysł i autorska produkcja Akademii Artystycznej z Gdańska. Na scenie pojawi się balet Akademii Artystycznej – co ciekawe – w różnym wieku, mamy więc również okazję docenić talent najmłodszych artystów. Musical Kosmos wyróżnia się przede wszystkim fantastyczną choreografią, za którą odpowiedzialna jest Magdalena Nitka. Kilkanaście kompozycji połączonych ze śpiewem i wyjątkowymi układami tanecznymi, a także elementami akrobacji, zdecydowanie zachwyca widzów w każdym wieku. Na uwagę z całą pewnością zasługują kostiumy, szczególnie brokatowe złote i srebrne suknie Gwiazdek, tworzące podczas tańca niezwykle barwne kompozycje. Jak na musical przystało, mieliśmy okazję wysłuchać oryginalnych piosenek stworzonych specjalnie na potrzeby spektaklu, które wyróżniają się tekstem – są mądre, uczą, motywują.

Od kilku miesięcy zespół artystyczny z Gdańska jest w trakcie Turnee, odwiedzając największe miasta w Polsce. Od premiery spektaklu został on wystawiony już kilkadziesiąt razy, a każde przedstawienie gromadzi ogromną widownię, w tym najmłodszych miłośników teartu. Tak też było w Toruniu, liczna publiczność razem z postaciami przeniosła się w tajemniczy świat kosmosu.

Historia przedstawiona w Musicalu skupia się na odkrywaniu najważniejszych wartości, uczy, momentami bawi. Bohaterowie starają się ocalić wewnętrzne światło, które w sobie mają, wyzwolić się wreszcie z nocy i ciemności. W spektaklu pojawiają się wątki przyjaźni i miłości, walki dobra ze złem, dostrzegania własnej kreatywności i wartości. Widzowie z łatwością mogą utożsamić się z losami bohaterów, przeżywających różnorodne emocje.

Musical Kosmos to projekt, który rozbudza ciekawość, rozwija wyobraźnię. Przestrzeń kosmiczna odkrywana wraz z bohaterami jest dla najmłodszych widzów źródłem wspaniałej zabawy.

Eliza Cichocka

Zobacz także

5.03 19:00 | Sala Kameralna

Petros Klampanis & Shai Maestro. KONCERT ODWOŁANY

26.03 19:00 | Sala Koncertowa

10. Wielka Trasa Stand-up Polska [PRZENIESIONY]