Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

7 stycznia, 2022

Aktualności

Rozpoczynamy Karnawał 2022!

Nadchodzi Karnawał 2022 roku. Pod koniec stycznia, po rocznej przerwie, do Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki powrócą bale i studniówki. Zanim jednak zabrzmi polonez, zapraszamy Państwa na styczniowe koncerty i spektakle.


Na pierwszy bal karnawałowy zapraszamy najmłodszych już w niedzielę, 9 stycznia. Dla wszystkich księżniczek, kowbojów oraz wszelkich innych „przebierańców”, Toruńska Orkiestra Symfoniczna przygotowała piękne walce, skoczne poleczki, a nawet woogie-boogie. Nie zapomnijcie o wygodnych butach do tańca! Spotykamy się w Sali Prób, o godz. 15:00 i 16:30.


Z kolei w niedzielne przedpołudnie zapraszamy na warsztaty z Muzykoterapii dla seniorów. Zajęcia odbędą się o godz. 11:00 i 12:30, również w Sali Prób.

Także w niedzielę, 9 stycznia w CKK Jordanki wystąpi Narodowy Balet Ukrainy ”VIRSKI”. Powstały w 1937 r. zespół, doceniany jest za niezwykły perfekcjonizm i należy do najlepszych zespołów tanecznych na świecie. VIRSKI zaprezentuje wspaniałe, niedoścignione choreografie ludowych tańców: „Hopak”, „My z Ukrainy”, „Sestry”, „Lalki”. Występ tancerzy rozpocznie się o godz. 16:00.


We wtorek, 11 stycznia o godz. 20:00 wystąpi Ralph Kaminski, który w Toruniu rozpocznie tegoroczną trasę koncertową. Trasa artysty związana jest z promocją najnowszej płyty pt.: „KORA”, na której Ralph sięgnął po twórczość Kory i grupy Maanam, przepuszczając ją przez filtr intymności. Utwory zyskały nie tylko nowe aranżacje, ale także dzięki swoistej dekonstrukcji, udało się z nich wydobyć nowe tropy i znaczenia. Na krążku znajdziemy zarówno ponadczasowe przeboje, jak choćby „Wyjątkowo zimny maj” czy „Po prostu bądź”, jak i piosenki mniej znane. Główną inspiracją powstania albumu był koncert-spektakl „KORA”, który Ralph zaprezentował na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Na koncert zostały ostatnie bilety.


Kilka dni później, 15 stycznia zapraszamy na popołudnie z ciepłym, błyskotliwym i inteligentnym humorem, który toruńskiej publiczności zaserwuje Kabaret Moralnego Niepokoju. Występy satyryków odbędą się w sobotę o godz. 16:00 i 19:00 w Sali Koncertowej.


Z kolei w niedzielę, 16 stycznia zapraszamy na wieczór z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, która wraz z nowym rokiem rozpoczyna projekt „Cztery struny świata”. W ramach projektu toruńscy symfonicy zapraszają na wieczory: hiszpański, nordycki czy francuski. Poprzedzi je „Wieczór polski”, na którym usłyszymy dzieła: Wojciecha Kilara, Michała Lorenca, Krzesimira Dębskiego oraz Adama Wesołowskiego. Pojawią się m.in. suita z muzyki do filmu Pan Tadeusz, walc z muzyki do filmu Ziemia obiecana, temat z muzyki do filmu Pianista, walc z muzyki do filmu Trędowata, suita z muzyki do filmu Ogniem i mieczem czy Taniec Eleny z filmu Bandyta.


W czwartek i piątek (20 i 21 stycznia 2022) zapraszamy na niezwykłe spektakle chińskiego tańca klasycznego i muzyki SHEN YUN. Widowiska organizowane są przez Polskie Stowarzyszenie Falun Dafa. Występ Shen Yun jest prezentacją tradycyjnej kultury chińskiej taką, jaką była kiedyś: studium wdzięku, mądrości i cnót będących esencją pięciu tysiącleci chińskiej cywilizacji. Tancerzom towarzyszy przepiękna, wykonywana na żywo muzyka. Spektakle odbędą się w czwartek o godz. 19:30 oraz w piątek o godz. 14:00 i 19:30.


Początek roku zakończymy w sobotę, 22 stycznia koncertem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej pt.: Niech żyje bal!
Seweryn Krajewski Symfonicznie
. Największe przeboje autorstwa znanego i cenionego muzyka zaśpiewają Iza Połońska i Wojtek Myrczek, którym towarzyszyć będą: Michał Kobojek na saksofonie, Krzysztof Jaszczak na fortepianie, Michał Grott na gitarze basowej, Radek Bolewski na perkusji oraz Toruńska Orkiestra Symfoniczna pod batutą Leszka Kołodziejskiego.


W drugiej połowie stycznia, w CKK Jordanki będziemy gościć uczestników bali i studniówek. Po rocznej przerwie, mamy nadzieję ponownie usłyszeć, że „Poloneza czas zacząć!”.