Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

14 lutego, 2020

Aktualności

Walentynki z operą na Jordankach

Piątkowy, walentynkowy wieczór w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki upłynął wśród dźwięków znakomitej muzyki klasycznej. A wszystko za sprawą wyjątkowego koncertu, zorganizowanego przez Toruńską Orkiestrę Symfoniczną, która zaprezentowała program składający się z najwybitniejszych i najsławniejszych utworów z oper i operetek z całego świata.

Toruńskiej Orkiestrze Symfonicznej na scenie towarzyszyli soliści, którzy wykonali wiele znanych i cenionych utworów operowych. Głosami zachwycali Alejandrina Vázquez – sopran oraz Rafał Żurakowski – tenor. Toruńską Orkiestrę Symfoniczną poprowadził dyrygent Maciej Żółtowski, który po każdym utworze prezentował ciekawostki i anegdoty o kompozytorach i konkretnych utworach, często rozbawiając zebraną publiczność. Dowiedzieliśmy się m.in. w jakim wieku zaczął tworzyć Mozart, ile czasu zajmuje napisanie wybitnej pieśni operowej, czy co o najsławniejszych kompozycjach napisali krytycy.

Wyjątkowy dzień walentynek został uświetniony wieloma utworami o tematyce miłosnej, wybranymi specjalnie na tę okazję. Oprócz tego w programie znalazły się dzieła cenionych kompozytorów: G. Verdiego, F. Lehara, E. Kalmana, R. Stolza, L. Bernsteina, czy A.L. Webbera. Usłyszeliśmy m.in. utwory z oper i operetek takich jak: „Księżniczka czardasza“, „Upiór w operze“  oraz „Lekka kawaleria“. Na zakończenie nie mogło zabraknąć znanej kompozycji „Time to say goodbye“.

Toruńska Orkiestra Symfoniczna udowodniła, że utwory z oper i operetek również dzisiaj zachwycają słuchaczy swoim pięknem i kunsztem. Są ponadczasowe zarówno dla muzyków, jak i miłośników opery. Walentynkowy koncert okazał się dużym sukcesem i został nagrodzony przez publiczność długimi owacjami na stojąco. Toruńscy melomani docenili talent i umiejętności występujących artystów.

 

Eliza Cichocka

Zobacz także

5.03 19:00 | Sala Kameralna

Petros Klampanis & Shai Maestro. KONCERT ODWOŁANY

4.04 20:00 | Sala Koncertowa

Anita Lipnicka Intymnie [PRZENIESIONY]